Přednášející

David Walker

David Walker

Make me happy :)

Director
European School of Administration

David Walker se narodil v Wallasey v Anglii. Téměř pět let pracoval pro anglickou veřejnou službu a v roce 1973 přešel do evropské veřejné služby. 

Během své kariéry získal široký přehled o tom, jak fungují evropské instituce. Pracoval v sedmi různých odděleních a také byl na jeden rok vyslán do Lucemburku. Jeho první manažerské zkušenosti získal již ve Velké Británii. V průběhu posledních 25 let, kdy pracoval pro evropskou veřejnou službu, zastával řadu manažerských pozic v různých oblastech týkajících se HR, rozpočtů, financí, vzdělávání a rozvoje.

V letech 1997 až 2000, kdy zastával funkci Head of the Commission's training unit, byly v této oblasti zavedeny zásadní reformy.  Po tomto období byl jmenován prvním ředitelem zdrojů v Joint Interpretation and Conference Service pro Evropskou komisi.

V roce 2005 se stal ředitelem nově vzniklé European School of Administration. Škola sídlí v Bruselu s malou pobočkou v Lucemburku a je součástí evropských institucí. Jejím hlavním cílem je poskytovat širokou škálu vzdělávacích a rozvojových příležitostí pro zaměstnance všech evropských institucí. Navíc působí jako neformální koordinátor sítě ředitelů institucí a škol veřejné správy členských zemí EU.

Petr Hovorka

Petr Hovorka

Značka zaměstnavatele v plné nahotě

LinkedIn Employer Brand Baker / Managing Partner
BrandBakers, s.r.o.

Petr svou cestu k pečení charismatických značek zaměstnavatelů prošlapával 15 let. Vedl a spoluvlastnil největší české kalendářové nakladatelství, spoluzaložil agenturu specializovanou na interní komunikaci, aby nakonec zjistil, že jeho po-voláním jsou značky zaměstnavatelů a jeho místo je u pekařské pece v BrandBakers. Petr se věnuje především tvorbě BrandBooků, tedy značkovým strategiím, připravuje a řídí realizaci projektů a hledá pro pekaře nové výzvy. Přestože i on se občas rád vznáší na obláčku, svým naturelem je primárně obchodník a manažer. Business má zkrátka pod kůží. Své pracovní aktivity prokládá rodinou a vychutnáváním života. Je nenapravitelný gurmán.

Josef Kadlec

Josef Kadlec

Nejaktuálnější recruitment technologie a jak je využít k HR dominanci v ČR

LinkedIn Spoluzakladatel
Recruitment Academy

Josef patří mezi první LinkedIn headhuntery v Evropě, kteří první rozpoznali skrytou sílu tzv. pasivních talentů. Zároveň je první LinkedIn Certified Professional - Recruiter v regionu CEE a je zakladatelem Recruitment Academy. Josef je také autorem originální knihy pro recruitery People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment, která byla doporučena významnými HR řediteli a manažery společností jako např. IBM, HP, Google, Adecco, AVG, Barclays, Randstad, T-Mobile, ale i investory včetně Ondřeje Bartoše, Johna Vanhary, Vladimíra Kováře nebo americké miliardářky Barbary Corcoran známé z pořadu Shark Tank. Jeho vizí je nezastavit změnu pracovního trhu ve prospěch kandidátů a společností a to aplikováním analytických postupů a IT dovedností v recruitmentu.

Denisa Kubová

Denisa Kubová

Rozvoj současných i budoucích manažerů

LinkedIn Sales Director
top vision s.r.o.

Během své více než desetileté obchodní a konzultantské praxe jsem se věnovala klíčovým zákazníkům a implementaci nových produktů na tuzemský bankovní trh, jako interní trenér obchodní sítě pak předávání produktových znalostí, komunikačních a prodejních dovedností. 

Od roku 2008 jsem se ve společnosti top vision zabývala vzděláváním a rozvojem nejdříve jako Senior Key Account Manager. Věnovala jsem se dlouhodobým rozvojovým programům a nejdůležitějším klientům, či projektům, které přinášely inovativní řešení a měřitelné výsledky. 

V současnosti působím jako Sales Director, kdy se kromě řízení obchodních aktivit věnuji budování dlouhodobých vztahů s našimi klienty.

Jan Sondag

Jan Sondag

Rozvoj současných i budoucích manažerů

LinkedIn Managing Director
Olympus Medical Products Czech spol. s r.o.

Je zodpovědný za kompletní vedení českého výrobního podniku medicinske divize korporace Olympus.

Po studiu na předních francouzských universitách - Université de Poitiers a Université de Nancy vedl mimo jiné mezinárodní projektový tým ve společnosti FM Logistic a byl zodpovědný za kompletní rozjezd obchodní jednotky s vybudovanim tymu 400 zamestnancu v Seredi na Slovensku.  V roce 2007 začal pracovat pro společnost Olympus Winter and Ibe gmbh v Hamburgu, jako projektový manažer. V roce 2009 se stal generálním ředitelem nově vznikají české pobočky společnosti, Olympus Medical Products Czech spol. s r.o. v Přerově. Úspěšně vybudoval efektivní manažerský tým, řídil růst firmy až do teměř 200 zaměstnanců, navrhl a implementoval kompletní hodnotící a rozvojový systém zaroven s komplexnim systemem rozvoje mekkych dovedností cele spolecnosti.

Mezi jeho koníčky patři vzhledem k jeho francouzskemu puvodu samozrejme i vaření.

Adriana Dergam

Adriana Dergam

Rok jinak Nadace Vodafone

LinkedIn místopředsedkyně správní rady
Nadace Vodafone

Adriana se ve společnosti Vodafone zabývá CSR a komunikací. Před tím působila v České televizi a mexické Televise, v rozvojových programech a neziskovém sektoru v ČR i v zahraničí. Několik let pracovala v podnikatelské a akademické sféře.

Monika Kohoutková

Monika Kohoutková

Za hranice běžných HR věcí....

LinkedIn Personální ředitelka
ŠKODA PRAHA Invest s.r.o.

Vystudovala jsem podnikatelství a management na VŠB v Ostravě a také Master of Business Administration na International Business School v Brně. Absolvovala jsem různé akreditační kurzy, například výcvikový program Strategické řízení lidských zdrojů a výzvy pro HR šampiony, interní auditor, interní lektor, kouč, grafolog aj. V oblasti lidských zdrojů se pohybuji již od roku 1992 a za tuto dobu jsem prošla několika pozicemi s různorodou pracovní náplní. Pracovala jsem jako průmyslová inženýrka, projektová metodička, personální ředitelka ve společnostech LESS a. s. či Al Invest Břidličná, a. s. Za svou práci jsem získala řadu ocenění, například cenu odborné poroty HREA 2006 za zvlášť přínosný projekt Vzdělávání a rozvoj středního managementu – vrchní a směnoví mistři, dále 1. místo v sekci Realizované projekty ŘLZ ve velkých firmách na Festivalu vzdělávání Labyrint Ostrava 2006 či Cenu personalistů 2007 v rámci akce AXA Zaměstnavatel regionu. 

V současnosti působím ve společnosti ŠKODA PRAHA Invest s. r. o. na pozici personální ředitelky. Zároveň jsem lektorkou na škole Business Institut v programu MBA, aktivní koučkou www.mykoucujeme.cz a grafoložkou.

Milan Jasný

Milan Jasný

Od HR recruitmentu po Headhunting

LinkedIn generální ředitel
LMC s.r.o.

Milan Jasný (41) spojil svojí dosavadní kariéru se společností LMC (provozovatel portálů Jobs.cz a Prace.cz). Do společnosti nastoupil již v roce 1998 na částečný úvazek coby vůbec první obchodník firmy ještě během svých vysokoškolských studií. Po absolvování Vysoké školy ekonomické (obor Informační management) ve společnosti zůstal a prošel různými pozicemi od obchodního manažera, obchodního ředitele, šéfa divize e-recruitment či ředitele Business křídla firmy. Současnou pozici generálního ředitele zastává od poloviny roku 2012. Ve svém volném čase se věnuje amatérskému fotografování, aqua-fitnessu a kondičnímu posilování. Milan Jasný je ženatý a má tři děti. 

Blake Wittman

Blake Wittman

Nejaktuálnější recruitment technologie a jak je využít k HR dominanci v ČR

LinkedIn CEO
GoodCall

Blake Wittman se může pochlubit bohatou řídicí i obchodní praxí vykonávanou s vášní pro lidi a účel. Své zkušenosti získal prací pro široké spektrum firem – od internetových startupů po společnosti z žebříčku Fortune100, jako je Citibank nebo Philip Morris. Nejdelší část své kariéry se věnoval nastartování činnosti a péči o růst věhlasných firem působících v oblasti executive search, jako např. SpenglerFox, jak v regionu střední a východní Evropy, tak v celosvětovém měřítku. Blake zabrousil také do oblasti klasických startupů, kdy v Evropě, Severní Americe a Asii pomáhal budovat firmu Lime&Tonic, která je nositelem mnohých ocenění. Funkce ve společnosti GoodCall, v níž odpovídá za prodej a marketing, představuje vrchol jeho kariéry zaměřené na kvalitní vztahy, pevné etické zásady a hlubokou víru ve význam pozitivního dopadu.

Petr Pouchlý

Petr Pouchlý

Funkční onboarding systém

LinkedIn Kapitán škuneru & hvězdný navigátor
Court of Moravia

Herním designem se zabývá přes 20 let, zkušenosti v HR čerpá z neziskové i korporátní sféry, kde pracoval jako manažer, prezentátor i mentor. V roce 2007 založil svobodnou firmu Court of Moravia, která je číslo 1 na českém trhu v gamifikaci a playful designu, zaměřeném na využití her a herních principů v HR, změnovém řízení i designu produktů.

David Petrů

David Petrů

Rozvoj současných i budoucích manažerů

LinkedIn Výkonný ředitel a Senior Consultant
HILL INTERNATIONAL, s.r.o.

David Petrů se aktivně se podílí na řízení a realizaci projektů v ČR, na Slovensku a v zemích CEE/SEE. Má bohaté zkušenosti z pohledu klienta i personální společnosti. Zaměřuje se především na kompetenční audity, assessment a development centra, executive search, outplacement, kariérní poradenství, personální audity, průzkumy organizačního klimatu a rozvojové programy na míru. Podílel se na realizaci rozsáhlých mezinárodních projektů např. pro společnosti BMW, KonicaMinolta, Mondi, Komerční banka, Staropramen, Home Credit. Absolvent VŠE Praha. Ve volném čase se věnuje golfu, potápění a vysokohorské turistice. Je vášnivým cestovatelem. 

Jaroslav Duspiva

Jaroslav Duspiva

Rozvoj současných i budoucích manažerů

LinkedIn Partner /Country Manager CZ
ACCESS ASSESSMENT s.r.o.

Konzultant v oblasti objektivního hodnocení, rozvoje a HR poradenství. Absolvent MBA Manchester Metropolitan University (PIBS) a Vysoké školy ekonomické v Praze. Profesionální kariéra spojena s Plzeňským Prazdrojem, a.s. (SABMiller Group). Během 15-ti let působil na manažerských pozicích v oblasti Exportu, Strategického plánování, Marketingu a HR oddělení. Dva roky působil na pozici Manažera Vzdělávání a rozvoje (odpovědný za strategii a provádění vzdělávacích a rozvojových programů). Následující dva roky na pozici Human Capital Development manažera (zodpovědný za strategii a řízení implementace těchto procesů: Nábor a výběr, Adaptace, Vzdělávání a rozvoj, Talent Management, Exit management). Inicioval a řídil implementaci několika zásadních personálních projektů v rámci Plzeňského Prazdroje, a.s. Působil jako člen představenstva Pilsner Urquell International, a.s. V roce 2007 založil společnost Access Assessment s.r.o., kde působí jako Partner a Country Manager pro Českou republiku. Tato agentura poskytuje služby v objektivním hodnocení, rozvoji a HR poradenství v ČR, SR, Maďarsku a projektově v dalších zemích Západní, Střední a Jižní Evropy. Má dlouholeté zkušenosti s psychometrickými nástroji několika velkých nadnárodních společností (SHL, Talent Q atd.), zajišťoval adaptaci těchto nástrojů na české podmínky. Je certifikován společností SHL pro nástroje psychometrického hodnocení a realizací AC / DC s mezinárodním povolením. Ročně osobně realizuje stovky hodnocení v ČR i zahraničí. Od roku 2008 působí také na částečný úvazek jako externí HR Manažer pro komerční společnosti. Již několik let působí jako lektor a moderátor různých konferencí a rozvojových akcí v oblasti lidských zdrojů.

Martin Švehlík

Martin Švehlík

Časté chyby zaměstnavatele při ukončování pracovního poměru a jak se jich vyvarovat

LinkedIn advokát
SAMAK právo & daně

Martin Švehlík je advokát poradenské skupiny SAMAK právo & daně se specializací na právo obchodních společností, závazkové právo, autorské právo, pracovní právo, akvizice a právo veřejných zakázek. 

Během své 8 leté právní praxe zastupoval klienty v rámci řady soudních sporů, komplexní právní agendy i v rámci výroby audiovizuálních děl.

Martin je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Markéta Vaňasová

Markéta Vaňasová

Časté chyby zaměstnavatele při ukončování pracovního poměru a jak se jich vyvarovat

LinkedIn advokátka
SAMAK právo & daně

Markéta Vaňasová je advokátkou poradenské skupiny SAMAK právo & daně se specializací převážně na pracovní právo, závazkové právo a zastupování klientů v civilních soudních sporech.

Nad rámec výše uvedeného Markéta v naší společnosti zajišťuje právní poradenství ve španělštině pro španělsky hovořící klienty.

Během své dosavadní praxe působila v několika advokátních kancelářích, zaměřujících se na poměrně široké spektrum právních služeb převážně v oblasti soukromého práva, včetně poradenství v oblasti rodinného práva a práva obchodních korporací.

Markéta je absolventkou Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Během studia absolvovala semestrální studijní pobyt na právnické fakultě Universitat de Barcelona ve Španělsku.

Kateřina Tůmová

Kateřina Tůmová

Od HR recruitmentu po Headhunting

HR Specialista
SIPRAL a.s.

Absolvovala Univerzitu Palackého v Olomouci. Obor anglická a španělská filologie. Téměř celý svůj profesní život překládá, tlumočí a učí. Je ráda s lidmi, ráda je poslouchá a zajímá se o ně. A to byl důvod, proč se začala zajímat také o obor personalistiky a HR. Při studiu na PMF Institutu psala práci na téma „Nedostatek technických pozic typu „mechatronik“ ve společnosti Sipral. Práce se zabývá možnostmi, jak nalákat mladé lidi na studium těchto pro mnohé neatraktivních oborů a popisuje také spolupráci s dětskými domovy, kde většina dětí studuje obor „kuchař – číšník“, což je skutečnost, kterou bychom se také rádi pokusili změnit.

Daniel Stach

Daniel Stach

moderace fóra

LinkedIn Redaktor a moderátor
Česká televize

Do České televize jsem přišel jako fanoušek Hyde Parku ČT24, přihlásil jsem se přes Facebook na exkurzi. A v televizi už jsem zůstal. Teď pracuji jako redaktor a moderátor, jako reportér sleduji přímo na místě aktuální dění, vždy v sobotu moderuji Hyde Park Civilizace, který se zaměřuje na otázky vědy a současné společnosti, několik dnů v týdnu moderuji ranní vysílání ČT24 v pořadu Studio 6. Začínal jsem v Českém rozhlase Radiu Wave, kde jsem moderoval pořad Sports Take. Už v té době jsem komentoval a moderoval různé akce. Teď komentuji například Pražský mezinárodní maraton, Český pohár horských kol nebo Světový pohár ve vodním slalomu, v září 2013 i Mistrovství světa ve vodním slalomu v pražské Troji. Právě divoká voda je mi hodně blízká. Vodnímu slalomu se věnuji od jedenácti let, byl jsem v juniorské reprezentaci, ale teď už se na závod dívám spíš jako komentátor nebo organizátor. I když mě to na vodě pořád baví. A baví mě i moje práce. Věřím, že věci se mají dělat pořádně, proto pro mě platí: "Když už, tak už..." 

Registrovat